Transfery piłkarzy

Istotnie wymienionych piłkarzy miał

Gwiazdy pokroju Ronaldo, Szewczenko, Beckham zarabiają miliony euro rocznie. Mimo to nie zawsze wiąże się to najwyższym poziomem prezentowanych prze nich umiejętności. Każdy z wymienionych piłkarzy miał swój wspaniały okres w karierze, czym zapracował na sławę i gigantyczne gaże za grę w swoich klubach. Kontrakty jednak podpisuje się na kilka lat, a w ciągu tego czasu forma zawodnika może być nieporównywalnie słabsza. Pamiętamy to, jak Ronaldo błyszczał w Barcelonie czy Interze, jednak po wyleczonej kontuzji nie pokazał już tego talentu w barwach Realu Madryt. Podobnie David Beckham, który po przeprowadzce z Manchesteu Unitek do „królewskich” stracił coś ze swojego wspaniałego stylu.

Kompletnie nieudaną przeprowadzkę z AC Milan, gdzie był genialnym napastnikiem zaliczył Andrij Szewczenko, który przeniósł się do Chelsea Londyn. Jednak pieniądze, jakie mu zaproponowano nie mogły przegrać z sentymentem do ukochanego klubu. Pensja w wysokości 150 tysięcy funtów tygodniowo robi wrażenie. Mimo to każdy piłkarz powtarza, że nie dla kasy zmienia klub, tylko po prostu chce się sprawdzić w nowym otoczeniu. Niestety nie zawsze udaje im się te deklarację spełnić, ale wysokich pensji się nie zrzekają. Najbardziej na zmianie klubu i spadku formy czołowych zawodników cierpią reprezentacje.

Po tym jak gwiazdy reprezentacji zmieniają kluby niekiedy tracą miejsce w podstawowym składzie a w reprezentacji przestają błyszczeć. Reprezentacja w odróżnieniu do klubów piłkarskich nie może sprzedać, ani kupić rzadego zawodnika. Selekcjonerzy reprezentacji muszą korzystać z tych piłkarzy, których mają a gdy z zespołu z powodu kontuzji lub słabej formy wypadnie kilku reprezentantów ma poważny problem.